Renkli Reçete Teslimi Hakkında  (21-06-2017)

DEĞERLİ MESLEKTAŞIM

    İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeye istinaden,  Renkli reçete sisteminde her ayın ilk 10 günü içerisinde almamız gereken icmal dökümünün dışında fazla sayıda gereksiz evrakların eczanelerce teslim edildiği tespit edilmiştir.

Sistemde aylık liste alırken reçeteleri ayrı ayrı  seçip yazdırmanız gerekmektedir örneğin yeşil seçilerek yazdırılmalı sonrasında kırmızı seçilerek yazdırılmalıdır aynı anda seçilip yazdırılmaması gerekmektedir
listeyi karışık alan eczanelerin listelerini tekrardan düzeltmeleri gerekmektedir.


    Ekte sunulan örnek icmal döküm listesinde görülen reçete tipi elektronik olan reçeteler için hiçbir surette herhangi bir reçete çıktısı İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edilmemelidir.

    Doktor tarafından Elektronik ortamda düzenlenmiş renkli e-reçeteler mutlaka renkli reçete sistemine elektronik olarak kaydedilmeli, manuel reçete şeklinde sisteme kayıt edilmemelidir.  


     Reçete tipi manuel olan reçeteler için yeşil olan matbu evraklar bir icmal dökümüne ,kırmızı olan matbu evraklar ayrı bir icmal dökümüne zımbalanıp her ayın ilk 10 günü içerisinde odamıza ve ilçe temsilciliklerimize teslim etmeniz gerekmektedir.

Belirtilen hususlara uymayan meslektaşlarımız cezai şartlara maruz kalabilir.Hassasiyet göstermeniz rica olunur.Bilgilerinize sunulur.

Ecz.Reşat Akgöl
Genel Sekreter